Czym jest inteligentny dom!

Systemy Smart Home przynoszą wiele korzyści. Dzięki nim poprawia się nasz komfort życia, gdyż wielu rzeczy po prostu nie musimy już wykonywać samodzielnie. Domowa instalacja, reagując na zmieniające się warunki, automatycznie zamyka i otwiera okna, włącza światło, steruje pracą odbiorników elektrycznych i reguluje temperaturę. Dzięki systemowi Smart Home możemy też oszczędzać pieniądze. Inteligentny dom pozwala zredukować koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej, ogrzewaniem, a także zabezpiecza zainstalowane sprzęty przed awariami związanymi np. z przepięciem czy zalaniem. Właściciele inteligentnych domów to też ludzie mniej zestresowani. Wpływ na to mają systemy zabezpieczające domowników oraz ich mienie przed włamaniem, pożarem oraz innymi niebezpieczeństwami.

Inteligentny dom w lepszym wydaniu

Dachowiec Automatyka domowa w wydaniu Grenton pozwala na sterowanie każdym urządzeniem. Z telefonu lub tabletu możesz zmieniać funkcje domu w każdej chwili, z dowolnego miejsca na Ziemi. Co więcej każdy ma inne potrzeby, dlatego Grenton Home Manager i myGrenton dają każdemu dokładnie to czego potrzebuje. Aplikacje Grenton są dokładnie takie jakie być powinny. Twój syn powie Ci to samo.

POWIADOMIENIA PUSH

Gdy będzie trzeba, Twój inteligentny dom zapyta Cię o decyzję. GRENTON to system inteligentnego domu, który nie tylko sam steruje systemami budynku zgodnie z ustalonym scenariuszem, ale gdy zajdzie taka potrzeba, poinformuje cię o zdarzeniach lub zapyta Cię o decyzję! Dzięki funkcji interaktywnych scenariuszy, zachowasz pełną kontrolę nad tym co się dzieje. To Ty decydujesz kiedy system sam ma działać zgodnie z ustaloną ścieżką, a kiedy ma zapytać Cię co ma zrobić.

Dachowiec

Grenton Smart Panel

Grenton Smart Panel, to estetyczne i efektowne rozwiązanie świetnie wyglądające w każdym wnętrzu. Panel może łączyć i zastępować funkcję kilku sterowników montowanych zwykle w obiekcie (termostat, włączniki oświetleniowe, sterowniki wentylacji i klimatyzacji). Niewielkie wymiary oraz pełna konfigurowalność sprawiają, że jest to bardzo ergonomiczne rozwiązanie.

- Wyświetlacz OLED

- Sensor gestów

- Sensor zbliżeniowy „proximity”

- Czujnik światła i temperatury

Dachowiec

Elastyczność i możliwości rozbudowy to podstawa!

Zacznij od czegoś prostego i rozbuduj swój system w przyszłości

Mist Computing zapewnia niezwykle proste przejście od małego systemu do rozbudowanej instalacji. Możesz zacząć od podstawowych funkcji lub jednego pomieszczenia wydając naprawdę bardzo niewiele, a w dowolnej chwili rozbudujesz swój system. Wykorzystaj Smart Home Grenton w swoim kinie domowym lub do sterowania lamp w salonie, a gdy Ci się spodoba, łatwo dokładaj kolejne elementy i funkcje.
Prezentacja możliwości systemu Smart Home firmy Grenton zrealizowana wewnątrz rezydencji.

Podstawowe elementu systemu

Tak niezwykle małe urządzenie, a tak wielkie możliwości

I/O Module 8/8

Grenton I/O Module
    Zadaniem I/O Module jest obsługa funkcjonalności włącz/wyłącz 8 niezależnych urządzeń w inteligentnym domu (np. sterowanie lampami lub zaworami, zarządzanie bramą wjazdową lub rekuperatorem). Dodatkowo umożliwia podłączenie 8 niezależnych elementów zawierających wejście stykowe (np. klasyczne włączniki, czujniki ruchu, dymu czy zalania).

CLU Z-Wave

Główny moduł systemu Grenton
    Moduł Common Logic Unit (CLU) to jednostka centralna hybrydowego (przewodowo - bezprzewodowego) systemu Grenton. Przechowuje zaprogramowane konfiguracje systemu inteligentnego domu (np. konfiguracja przycisków, sceny świetlne, logiki, scenariusze). CLU komunikuje się z pozostałymi modułami wchodzącymi w skład inteligentnego domu za pośrednictwem przewodów oraz radiowo jeśli zachodzi taka potrzeba.

SMART PANEL

Czteroprzyciskowy, dotykowy panel z wyświetlaczem OLED
    Zastępując tradycyjne włączniki ścienne smart panel pozwala sterować nie tylko oświetleniem ale także dowolnym urządzeniem podłączonym do systemu inteligentnego domu. Dostarcza ponadto kluczowe dla użytkownika informacje z sensorów, parametry systemu czy dane na temat funkcjonowania domu. Wszechstronny interfejs sterujący pozwala jednocześnie na łatwe i szybkie kontrolowanie oraz wywoływanie funkcjonalności w nim dostępnych.